Jaké podmínky je třeba splnit k čerpání dotací od ÚP?

Žadatel musí být z právního hlediska veřejným subjektem nebo podnikatelským subjektem. Podporu pak lze získat na veřejně prospěšné práce, společensky účelná pracovní místa, zahájení podnikání pro budoucí OSVČ, zapracování a zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Co je společensky účelné pracovní místo?

Jde o vyhrazené pracovní místo pro zaměstnance, kterému se nedaří získat práci jiným způsobem. V takovém případě má zaměstnavatel nárok na dotaci od ÚP za zřízení pracovního místa. Platí, že budoucí zaměstnanec musí být veden v evidenci ÚP a na lokálním trhu práce se nedokáže uplatnit.

Co je považováno za rekvalifikaci zaměstnance?

Zaměstnavatelé mohou získat dotace na financování odborných kurzů, díky kterým jejich zaměstnanci získají nové znalosti přínosné pro danou profesi. Posuzování nároku na tento typ dotace je vysoce individuální. A pozor, nevztahuje se na studium na střední či vysoké škole.

Jak dlouho musí být zaměstnanec veden v evidenci ÚP, aby mohl budoucí zaměstnavatel žádat o dotační příspěvek?

Obecně se udává 6 měsíců. Žádost vždy podává zaměstnavatel.

Jaké dotace lze získat na zaměstnance starší 50 (55) let?

Na vyplácení mzdy jednoho zaměstnance staršího 50 let lze získat dotaci do výše 15 000 korun měsíčně. U zaměstnanců starších 55 let se může částka vyšplhat až na 24 000 korun měsíčně.

Jaké dotace poskytuje ÚP začínajícím podnikatelům?

O dotace nemusí žádat pouze zaměstnavatelé – dosáhnou na ně také uchazeči zapsaní na ÚP, kteří si hledají práci a chtějí začít podnikat. Budoucí OSVČ tak mohou získat příspěvek, který jim usnadní rozjezd podnikání. Mohou z něj financovat vybavení kanceláře, nájem provozovny či nákup materiálu.

Domluvte si s námi bezplatnou konzultaci

Zajímáte se o dotace pro firmu či rozvoj Vašeho podnikání? Neváhejte a napište nám.

Chci bezplatnout konzultaci